DeflaGyn®

vaginální gel je určen k podpoře remise po nejasných cervikálních stěrech během čekání na další kontrolu u gynekologa.

Co je to DeflaGyn®?

Vaginální gel na podporu remise po nejasném cervikálním stěru (CERVIKÁLNÍ EROZE / ASCUS, ASC-H, LSIL, HSIL / PAP III, PAP IIID).
DeflaGyn® je vysoce účinný vaginální gel
, který se používá při nálezu nejasného stěru z děložního čípku – takzvané cervikální dysplázii, pro překlenutí období čekání na kontrolní stěr z děložního čípku. 

Balení

Balení obsahuje 150 ml vaginálního gelu a 28 jednorázových aplikátorů.

Účinek DeflaGynu®

DeflaGyn® naváže patogeny, zabrání jejich šíření a podporuje antioxidační ochranu.

Kdy bych měla používat prostředek

DeflaGyn® se má používat v případě nejasného cervikálního stěru.

Jak dlouho mám používat DeflaGyn®?

DeflaGyn® by se měl používat po dobu 3 měsíců (3×28 dnů) během čekání na kontrolní stěr z děložního čípku.

Nemenstruující pacientky
DeflaGyn® by se měl používat po dobu 3×28 dnů. Po 28 dnech léčby, prosím, přerušte používání intravaginálního gelu DeflaGyn® na dobu 3 dnů. Pak pokračujte v léčbě po dobu dalších 28 dnů a přestaňte na další 3 dny. Poté pokračujte ve třetím léčebném cyklu.

Menstruující pacientky
Nepoužívejte intravaginální gel DeflaGyn® během menstruace (cca 3-5 dní za cyklus). Není nutné přerušovat léčbu na další 3 dny, protože menstruace se již počítá jako přestávka v léčbě.

Co potřebujete vědět před použitím tohoto produktu

Před použitím láhev dobře protřepejte! Po použití může část aplikovaného gelu vytéct. Tento gel se může jevit mírně načervenalý a může zbarvit vaše spodní prádlo. Po vyprání prádla zbarvení zmizí. Můžete také použít hygienickou vložku.

Kontraindikace

Nepoužívejte intravaginální gel DeflaGyn®, pokud máte známou přecitlivělost na některou ze složek tohoto produktu. Současné použití vaginálního gelu DeflaGyn® a produktů, které zůstávají v pochvě (například vaginální kroužky), by mohlo snížit účinnost těchto produktů a je proto kontraindikováno.

Zvláštní upozornění

Vaginální gel DeflaGyn® by se měl používat pouze po poradě s lékařem, zvláště během těhotenství. Intravaginálně aplikované léčby (terapeutické a/nebo čisticí a/nebo antikoncepční) by se měly používat nejdříve dvě hodiny po podání vaginálního gelu DeflaGyn®. Mírně načervenalé zabarvení na/ve víčku láhve nemá vliv na další používání výrobku.

Čtěte pečlivě návod k použití. DeflaGyn je zdravotnický prostředek, certifikát vydala notifikovaná osoba 1014.